2017 m. lapkričio 6 d., pirmadienis

Mes jais didžiuojamės

   
 Vardadienio proga Saulėtekio“ progimnazijos bendruomenę sveikino Panevėžio muzikos mokyklos kanklininkių ansamblis „Ašarėlė“ (vadovė Rima Mureikienė). 
   Šis ansamblis įkurtas 1994 metais. Kolektyve yra trys amžiaus grupės. Ansamblis aktyviai vykdo koncertinę veiklą. Yra respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatas, įvairių nominacijų laimėtojas. Ruošia bendrus projektus su kitų švietimo įstaigų muzikiniais kolektyvais, vykdo edukacinę veiklą, dalyvauja įvairiuose projektuose. 2011 metais ansamblis apdovanotas Karalienės Mortos premija. Dažniausiai savo repertuare atlieka netradicinę kanklių muziką. Groja klasikos, pramoginio žanro ir kitiems instrumentams pritaikytus kūrinius.
  Turėjome puikią progą pasiklausyti nuostabios kanklių muzikos. Merginos atliko latvių liaudies šokį, mitologinę giesmę, estų liaudies šokį, visiems iki skausmo pažįstamą, bet naujai suskambėjusią dainą iš filmo „Titanikas“. 
    Šį ansamblį lanko ir Rugilė Mažuolytė, 8c klasės mokinė. Pirmoji jos muzikos mokykla buvo ,,Yamaha". Mama į šią mokyklą nusivežė mergaitę, kai jai buvo tik 10 mėnesių. Nuo to laiko Rugilė su muzika nesiskiria. Šeimai persikėlus gyventi į Panevėžį, pradėjo lankyti trečią „Saulėtekio“ progimnazijos klasę ir tais pačiais metais įstojo į Panevėžio muzikos mokyklą. Susipažino su kanklėmis ir būsima mokytoja. Rugilę labai sužavėjo mokytoja Rima Mureikienė ir jos meilė šiam instrumentui. Ji norėjo groti tik šiuo instrumentu ir tik pas šią mokytoją. Groja jau šešerius metus. Dabar yra baigiamosios klasės mokinė. Ansamblį planuoja lankyti ir toliau.
    Džiaugiamės, kad mūsų klasėje mokosi tokia šauni kanklininkė!

Asta Kurulytė, 8c klasės vadovė      
  


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą